NAPADOWY BÓL GŁOWY - MIGRENA CZ.1A

WARTO PRZECZYTAĆ - SAM PISAŁEM
NAPADOWY BÓL GŁOWY - MIGRENY

Często w swojej praktyce spotykam osoby, które cierpią na częste lub bardzo częste bóle głowy przeradzające się w chroniczne stany z którymi nie są wstanie sobie poradzić. Dochodzi do tego, że osoba taka jest wyłączona z normalnego codziennego funkcjonowania.
Ból umiejscowiony jest zazwyczaj w kilku strategicznych punktach obejmujących:
1. część czołową czaszki
2. część skroniową
3. część potyliczną wraz z ciemieniową

Występujących jednocześnie w wszystkich tych obszarach lub pojawiających się wybiurczo, zależne od przyczyny bólu.
Skąd pojawiają się takie bóle i jaka jest ich przyczyna?
Przyczyn jest tyle, ile osób z bólem głowy. Każdy musi zostać potraktowany indywidualnie a przyczyna będzie uzależniona od wieku, płci, rodzaju pracy, stanu emocjonalnego, przebytych urazach lub wypadków. Po dogłębnym wywiadzie i badaniu przedmiotowym oraz testach prowokacyjnych i diagnostycznych jesteśmy wstanie ustalić przyczynę i dobrać odpowiednią terapię.
Często zastanawia mnie również dlaczego takie osoby nie szukają pomocy u terapeutów manualnych, chiropraktyków. Być może wynika to z braku wiedzy, że taki ktoś może udzielić im naprawdę skutecznej i trwałej pomocy. Praktycznie zawsze kończy się to na zażyciu paracetamolu lub ibuprofenu, czyli związków chemicznych działających na CUN, a nie na źródło bólu a już na pewno nie na jego przyczynę.
Jest jednak dobra wiadomość – po ujawnieniu przyczyny jesteśmy wstanie działać nad wyeliminowaniem jej powstawania.
W tej części materiału skupimy się na pierwszej części czaszki w której występują bóle głowy, w następnych częściach zostaną omówione pozostałe oraz rodzaje terapii, które można zastosować przy tego rodzaju bólu.
Część czołowa czaszki, potocznie nazywana czołem – jest to jedna z kości wchodzących w skład czaszki, która łączy się z kośćmi czaszki oraz twarzoczaszki: ciemieniową, nosową, sitową, łzową, klinową, jarzmową oraz szczękową. Kości te połączone są z sobą za pomocą, szwów lub stawów oraz mięśni, nerwów i układu tętniczo-żylnego oraz co najważniejsze powięzi. Zaburzenia spowodowane w jakimkolwiek z tych układów będą predysponowały do powstawania silnych bóli głowy a nawet migrenowych.
Najciekawsze jest to, że każdy nas w 99,99% przypadków nieświadomie przeciąża każdą z tych struktur co w konsekwencji po dłuższym odcinku czasu skutkuje przewlekłymi bólami głowy. Szukając pomocy u lekarzy często słyszy się o idopatycznych bólach głowy, czyli niewiadomego pochodzenia i leczy się je tylko doraźnie. Czytając ten cykl artykułów dowiesz się, że w cale tak nie jest i większość bóli ma swoją przyczynę w którejś z tych struktur.
Są 3 główne przyczyny bóli głowy, oczywiście każda z nich może dotyczyć innej struktury, innego mięśnia, innej powięzi, dlatego znalezienie dokładnie która struktura jest przeciążona będzie kluczem do sukcesu:
1. Napieciowy ból głowy
2. Migrenowy ból głowy
3. Szyjnopochodny ból głowy
Jeśli chodzi o płat czołowy to mniej więcej w tej okolicy przyczepia się czepiec ścięgnisty, który kończy bieg wszystkich tkanek tylej taśmy anatomicznej, czyli większości tkanek wzdłuż kręgosłupa. Każdego dnia mocno eksploatujemy nasz kręgosłup (np. przez błędną pozycję siedzącą), nasze tkanki bardzo mocno się skracają tym samym nasza powłoka powięzi ma coraz mniej miejsca i zaczyna pociągać i drażnić receptory bólowe, które pod wpływem rozciągania powodować będą ból. Warte uwagi jest to, że ból tutaj może zostać wywołany przez tkanki, które leżą naprawdę daleko np. Przyczyną tego bólu może być napięte rozcięgno podeszwowe więc przyczyna może leżeć w stopie.

Poprzez wywiad i badanie tkankowe jesteśmy wstanie wyczuć i zauważyć nieprawidłowe napięcie i brak uwodnienia w niektórych okolicach i poprzez pracę na powięzi oraz innych tkankach różnymi metodami przywrócić prawidłową postawę i uwolnić receptory bólowe – nocy receptory a tym samym pozbyć się bólu.
Zazwyczaj kilka wizyt połączonych z autoterapią przynosi pożądane rezultaty i pomaga uwolnić się od bólu.
W ten oto sposób omówiliśmy w telegraficznym skrócie jedną istotę powstania bólu głowy w płacie czołowym. W kolejnych artykułach o innych przyczynach powstawania bólu w części czołowej. Niektóre informacje mogą Was zaskoczyć.
APEL DO WSZYSTKICH Z BÓLAMI GŁOWY – NIE BÓJCIE SIĘ SPRÓBOWAĆ I ZADZWOŃCIE.
Serdecznie zapraszam do skorzystania z takiej formy terapii kontaktując się z naszą firmą i zamawiając domową wizytę.
Nasz oficjalny facebook:https://www.facebook.com/medtherapyy/
Nasza oficjalna strona internetowa:www.medtherapy.pl
Eliasz – 660 632 715
Sara – 667 111 255

Komentarze