KINEZJOTAPING JAKO GŁÓWNA METODA PRZECIWBÓLOWA ORAZ UZUPEŁNIENIE TERAPII



KINEZJOTAPING inaczej plastrowanie dynamiczne. bo o tym będziemy mówić to specjalistyczna metoda aplikacji plastrów (taśm) o bardzo szerokim zastosowaniu. Zastosowaniu przeciwbólowym, stabilizującym, usuwającym zastoje limfatyczne, krwiaki i wiele wiele innych schorzeń czy urazów. Zastosowanie plastrów znajdziemy w medycynie ogólnej, estetycznej, ortopedii, neurologii i kosmetologii. 

JAK ZBUDOWANY JEST PLASTER

Do produkcji plastra wykorzystano bawełnę, która jest bezpieczna i nie uczula skóry pacjenta, aby tejp trzymał się na skórze wykorzystano klej który również nie uczula pacjenta. Jest to plaster który ma przypominać funkcją naszą skórę, mówi się, że to jest nasza druga skóra. Są to taśmy o elastyczności 130 - 140% i nie ograniczają ruchów, rozciągają się tylko na długość. Tejpy nie zawierają żadnych leków ani latexu i są odporne na działanie wody.


DZIAŁANIE KINEZJOTAPINGU

Działanie plastrów można wytłumaczyć chociażby na dwa sposoby, ale istnienie więcej teorii na ten temat. 

I - na zasadzie ODBARCZANIA MIEJSCA URAZU


Schemat przedstawia uraz wskutek czego dochodzi do wewnętrznego krwotoku. Bólowo zostaje zajęta skóra właściwa jak i mięśnie poprzez ucisk i tworzy się stan zapalny, czyli typowa codzienność. Tak samo się dzieje przy dyskopatii oraz przepuklinie i każdym innym bólu kręgosłupa. Poprzez specjalistyczną aplikację plastra unosimy skórę i odbarczamy skórę właściwą oraz umożliwiamy przepływ limfy, płynów ustrojowych a co za tym idzie usuwamy stan zapalny z mięśni. 

II - na zasadzie BRAMKI KONTROLNEJ

Nerwy niosące informacje o dotyku, docierają szybciej niż te informujące nerwy rdzeniowe o bólu czyli informacji nocyceptywnych. Jeżeli zastosujemy aplikację wtedy skóra wysyła informację o dotyku a informacja bólowa zostaje zagłuszona, tym samym dochodzi do procesów naprawczych w obrębie urazu lub schorzenia. 

Kinezjotaping można stosować prawie zawsze. Jest tylko bardzo wąska grupa przeciwwskazań a należą do niej:


  • ostre infekcje
  • tętniaki
  • złośliwe formy raka
  • świeże niezrośnięte złamania 
  • ostry reumatyzm
  • zakrzepice 
  • cukrzyca
  • żylaki ( w miejscu aplikacji )
  • specyficzne i niespecyficzne stany zapalne w obszarze aplikacji  

KIEDY KLEIĆ

Praktycznie zawsze kiedy jest ku temu potrzeba, kiedy nas coś strasznie boli lub w celu stabilizacji jakiegoś odcinka. Można aplikować bezpośrednio jako element przeciwbólowy lub po skończonej terapii w celu utrzymania efektu terapii. 
Najbardziej jednak stosowne jest oklejanie limfatyczne w czasie zastojów limfatycznych po drenażu manualnym. Można wtedy uzyskać spektakularne efekty. I szybko usunąć poważne zastoje limfatyczne oraz siniaki i krwiaki.


Polecam wszystkim, którzy do tej pory nie słyszeli o tej metodzie i tym którzy jeszcze jej nie spróbowali. Jeżeli odczuwasz ból i chciałbyś zadziałać kinezjotapingiem zapraszam do kontaktu.

Jeżeli zmagasz się z jakimkolwiek bólem zadzwoń koniecznie i umów się na wizytę domową. Zadzwoń 660 632 715 lub napisz eliasz.g@onet.pl. Odwiedź moją stronę internetową: www.masaze-braniewo.pl lub facebook'a: https://www.facebook.com/masazystawtwoimdomubraniewo

ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA I KONTAKTU. POZDRAWIAM JUŻ WYLECZONYCH!!!

Komentarze